Важливе від МОН!

Вітаємо, колеги!

У новому листі нашої регулярної розсилки читайте про підготовку закладів освіти до нового навчального року, функціонування системи АІКОМ, кулінарні майстер-класи для дітей від ЮНІСЕФ, а також про інші важливі новини.


БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ: ПІДГОТОВКА ШКІЛ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ УКРИТТЯ

Державна служба якості освіти закликає засновників і керівників шкіл звернути підвищену увагу на створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану. Докладно про те, що необхідно зробити засновникам і керівникам шкіл, як діяти у разі ймовірних надзвичайних ситуацій, читайте за посиланням.

Також Служба розробила рекомендації щодо організації укриттів у об'єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти. Докладно про рекомендації читайте ось тут, із повним текстом рекоментацій ознайомлюйтесь тут.


​​ВСТУП-2022: ОНОВЛЕННЯ

ДП «Інфоресурс» продовжує оприлюднювати відповіді на актуальні запитання щодо вступної кампанії. За посиланням читайте зокрема про таке:е-кабінет треба реєструвати до чи після складання НМТ,
як знайти дані сертифіката НМТ, якщо я отримав тільки SMSвід УЦОЯО,
чи можна комбінувати результати НМТ і ЗНО під час подання заяв.

Також працює «гаряча» телефонна лінія «Вступна кампанія 2022 року». Деталі про лінію – ось тут. Фахівці МОН вже надали 1830 консультацій і роз'яснень у відповідь на дзвінки громадян.

Нагадуємо, що перевірена інформація щодо вступної кампанії публікується в офіційних джерелах. Посилання на такі джерела – ось тут.


НАБУВ ЧИННОСТІ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРОГРАМ, РОЗРОБЛЕНИХ НЕ НА ОСНОВІ ТИПОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

Набув чинності Порядок проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених не на основі типових освітніх програм. Порядок надає можливість закладам освіти провадити освітню діяльність відповідно до запитів здобувачів освіти, а отже й підвищувати її якість.

Документ чітко визначає процедуру проведення експертизи та затвердження освітніх програм, розроблених не на основі типових освітніх програм, а також надає можливість розробникам подавати такі програми до розгляду, що здійснюється Державною службою якості освіти України.


УХВАЛЕНО ЗАКОН ПРО ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ АІКОМ

Верховна Рада ухвалила закон, відповідно до якого в Україні започатковується цифрова взаємодія між органами управління освітою всіх рівнів, закладами, установами та учасниками освітнього процесу, що буде реалізовуватися на базі програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ).

Завдяки інформаційній взаємодії учасники освітнього процесу зможуть оперативно та якісно приймати управлінські рішення, формувати та реалізувати освітню політику, зокрема й з питань розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів із державного місцевим бюджетам, замовлення підручників, документів про освіту, зарахування, відрахування, переведення здобувачів освіти.


СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2022:
ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ

1-15 серпня буде відкрита реєстрація для проходження сертифікації педагогічних працівників у 2022 році. Реєстрацію буде достроково припинено, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня. Докладніше про те, як відбуватиметься тестування, читайте за посиланням.


КУЛІНАРНІ МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ ДІТЕЙ:
СТАРТУВАВ ПРОЄКТ ЮНІСЕФ ЗА ПІДТРИМКИ МОН

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і ініціатива з покращення культури харчування «Cult Food» шеф-кухаря Євгена Клопотенка за підтримки МОН розпочали проєкт «Спільно. Твоя підтримка поруч». Реєстрацію відкрито за посиланням.

Метою проєкту є психологічне відновлення дітей під час відвідування кулінарних майстер-класів. Взяти участь у активностях зможуть понад 5 тис. дітей, які були вимушені разом із родинами покинути домівки в умовах війни. У відвідувачів майстер-класів буде нагода поспілкуватися з психологами та нутриціологами, вони дізнаються про формування здорових харчових звичок.


ТРИВАЄ КОНКУРС-ОГЛЯД ЕЛЕКТРОННИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ
ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Інститут модернізації змісту освіти проводить конкурс-огляд, що допоможе забезпечити здобувачів загальної середньої освіти та педагогічних працівників електронними освітніми ресурсами. Він стане актуальним для українців, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях України або за кордоном.

Конкурс проводиться в онлайн-форматі. 20-31 липня потенційні учасники можуть відправити заявки на участь, а 1-10 серпня конкурсна комісія оцінить матеріали учасників. Результати будуть оприлюднені 16 серпня на сайті ІМЗО. Більше деталей про критерії для ресурсів, участь у конкурсі та можливості для переможців – ось тут.


У ПОЛЬЩІ ЗАПРАЦЮВАВ УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ХАБ

За підтримки Центральноєвропейської ініціативи розпочав роботу Український освітній хаб у Варшаві (Польща). Сайт хабу – за посиланням.

На українців у освітньому хабі чекають безоплатні можливості навчатись в українській школі, опанувати IT-професії та гнучкі навички, вивчати польську і англійську мови тощо. Основна місія мережі таких хабів за кордоном – надати можливість українським дітям продовжити навчання за українською державною програмою з нового навчального року.



​​ЕСТОНІЯ ВИДІЛИЛА 5,1 МЛН ЄВРО ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ
ДЛЯ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ

Міністерство освіти та досліджень створило в Таллінні 1000 додаткових місць у закладах загальної середньої і професійно-технічної освіти для продовження навчання тимчасово переміщених українських дітей. 1 вересня стартує «Школа Свободи» для українців та освітня консультативна служба «Education Estonia».

Оновлену інформацію про освіту в Естонії, а також рекомендації для дітей і молоді з України можна знайти естонською, англійською та українською мовами на сайті Міністерства освіти та досліджень країни.


ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ У ТРИВОЖНІЙ СИТУАЦІЇ:
ПОРАДИ САЙТУ «ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ»

Під час війни діти потребують особливого піклування, адже відчувають тривогу, паніку та страх дорослих. Експерти проєкту «Довідник безбар’єрності» розробили довідкові матеріали на основі рекомендацій Міністерства охорони здоров’я, що допоможуть мінімізувати негативний вплив на психіку дітей.

Більше корисної інформації для родин із дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку та їхніх близьких шукайте в розділі «У воєнний час» на сайті «Довідник безбар’єрності», створеному за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.


РЕЗУЛЬТАТИ ХХІІ КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМ. П. ЯЦИКА

Відбувся фінальний етап XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, за результатами якого визначено переможців. Призерами стали 36 учнів та студентів з усіх регіонів України, що посіли три призові місця.

Фінал конкурсу був запланований на 26 лютого цього року. У зв’язку із вторгненням рф його вдалося провести 24 червня в дистанційній формі. Учасниками конкурсу стали 556 учнів та студентів, які перебувають не лише в Україні, але і за її межами.







На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

До наступного четверга!



З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України


Коментарі

Популярні публікації