Дзвони Чорнобиля - 35 років

 


Чорнобильська катастрофа лишила слід не лише в життях, а й у серцях українців. Найбільша техногенна катастрофа, що відбулась на території України...

Довідка: 26 квітня, 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.
Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії.
За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.
26 квітня в Степовій філії відбулись години спілкування, присвячені 35 річниці Чорнобильської катастрофи. Здобувачі освіти подумки полинули у страшні квітневі дні вісімдесят шостого року та ознайомились з історією трагедії, яка трапилась на Чорнобильській атомній електростанції. Діти переглянули документальні фільми: "Чорнобиль - за секунди до катастрофи", "Атомні люди". Було оформлено інформаційний стенд та підготовлено виставку дитячих малюнків "Дзвони Чорнобиля".

Коментарі

Популярні публікації