Важливо від МОН
Колеги, вітаємо!
Продовжуємо надавати найбільш важливу інформацію щодо шкільної освіти в умовах військового вторгнення РФ в Україні. Також у цьому листі – добірка актуальних освітніх можливостей.
На території України за 15 днів війни постраждало понад 280 закладів освіти, деякі з них повністю зруйновані від бомбардувань і обстрілів. Уся інформація про заклади буде оприлюднюватися на створеному сайті.
На ньому буде зібрано всю інформацію про кількість пошкоджених і зруйнованих закладів освіти, а також втрати, завдані нашим закладам освіти внаслідок вторгнення Росії в Україну. Карта не містить повної інформації, адже щоденно оновлюється. Наразі відсутні дані з Чернігівської, Харківської та Луганської областей.
Просимо всіх, хто має інформацію (фото, відео), надсилати її на електронну адресу edu.emergency.ua@gmail.com. Ми мусимо відтворити результати жорстокої агресії РФ, увесь світ має право на правду. Деталі – за посиланням.
МОН спільно з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій ВР, освітянською та батьківською спільнотами пропонує одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році.
Пропонується скасувати складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг.
Відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.
НА НАВЧАННЯ УЧНІВ ІЗ ЧИСЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Департамент освіти і науки Івано-Франківської області відновив освітній процес у школах, ЗПТО та закладах передвищої освіти. Наразі розпочато реєстрацію на навчання учнів із числа внутрішньо переміщених осіб. Також освітній процес відновлюється у ЗЗСО Львівщини.⠀
Для реєстрації навчання внутрішньо переміщених осіб необхідно заповнити відповідну форму, вона разом з іншими деталями – ось тут.
Для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану МОН рекомендувало в усіх закладах освіти оголосити канікули щонайменше на два тижні. У подальшому освітній процес буде залежати від безпекової ситуації в країні.
Під час оголошених канікул оплата праці працівників закладів освіти має здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства. У випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата здійснюється в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю.
Крім того, МОН та Профспілка, відповідно до Галузевої угоди, рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити:
оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати;
оплату праці освітян, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови, карантин тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства;
збереження заробітної плати на період оголошеного карантину і здійснення освітнього процесу у дистанційному режимі, оплати праці за фактично виконаний ними обсяг навчального навантаження.
Міністр також нагадав, що категорично заборонено примушувати педагогічних та інших працівників до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати.
У зв’язку з цим МОН також направило лист-роз’яснення керівникам департаментів і закладів освіти про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану.
ЕВАКУАЦІЯ, ЖИТЛО, АПТЕКИ, ПРОЇЗД БЛОКПОСТІВ, ВІДНОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ВІД ЮРИДИЧНОГО ПОРАДНИКА ДЛЯ ВПО
Юридичний порадник для ВПО повністю перезавантажив свою роботу. Наразі за допомогою чат-бота переселенці можуть знайти інформацію про можливість евакуації, проїзд блокпостів, доступне житло, працюючі аптеки та магазини, особливості виїзду та перебування за кордоном, а також – про можливість відновлення особистих документів, виплату пенсії та багато іншого.
Юридичний порадник для ВПО містить практичні рекомендації: дії у певних випадках, зразки необхідних процесуальних та інших документів, контакти державних установ та організацій, інтерактивні мапи, інфографіку та корисні посилання. Підписники мають змогу оперативно отримувати повідомлення про важливі новини за допомогою пуш-розсилок.
Додаткова інформація про порадник та інструкція з його використання – за посиланням.
АКТУАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ НАВЧАННЯ
Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Ось тут – перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.
МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан – це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.
Перший випуск зовсім скоро з'явиться на платформах МОН та ЮНІСЕФ, а згодом і на телебаченні. Ми робимо все можливе, щоб діти продовжили навчання та набували необхідних життєвих навичок.
Педагоги та дитячі психологи за підтримки МОН запустили телеграм-канал «Підтримай дитину». На каналі ви зможете знайти прості рекомендації, ігри та розвиваючі вправи, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації. Матеріали публікуються щоденно. На каналі вже опубліковано аудіоказки, словесні ігри, завдання для артикуляційної гімнастики та інші корисні матеріали. Автори готують матеріали в текстовому форматі, які легко завантажити з нестабільним доступом до інтернету.
Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами. Українським вихователям та вчителям, які прибули до Естонії, надають можливість долучатися до навчального процесу.
Коментарі
Дописати коментар