СТОП НАСИЛЬСТВУ!
З 1991 р. у більш ніж 100 країнах світу проходить Всесвітня кампанія «16 днів проти насильства», що була ініційована Всесвітнім інститутом жіночого лідерства. Україна приєдналася до всесвітньої акції у 2000 р. Відтоді кожного року по всіх містах України проходять різноманітні заходи, під час яких лунає «СТОП НАСИЛЬСТВУ!».
З 25 листопада по 10 грудня 2022 року в Степовій філії Первозванівського ліцею пройшла акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводилися заходи з попередження насильства. Мета акції – привернення уваги учнів, вчителів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.
Дати проведення акції є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Учні нашої школи активно приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Проведено низку тематичних виховних заходів, бесід та інтерактивних занять. У рамках акції проводилися захід «Мій улюблений світ без насильства», метою якої було посилення інформаційно-просвітницької роботи; збільшення знань про всі форми насилля; ознайомити дітей з актуальністю проблеми насильства у шкільному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику. До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом з учнями 9 класу було проведено інтерактивне заняття «Зроби вибір на користь здоров’я. Захисти себе від ВІЛ/СНІДу», метою якого було надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про ВІЛ, СНІД, сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, виробляти толерантне ставлення до ВІЛ- інфікованих. З учнями 5-9 класів були проведені виховні години «Попередження торгівлі людьми», де діти були інформовані про сучасні прояви торгівлі людьми для усвідомлення школярами гостроти проблеми, а також обговорено причини, форми, ознаки та наслідки цього явища.
Коментарі
Дописати коментар